Jak dodawać wpis na blog wordpress?

Jesteś blogerem i chcesz samodzielnie wstawiać nowe artykuły na swojego bloga? Nic prostszego! Poniżej przedstawię Ci, jak krok po kroku dodać wpis na bloga, mając stronę opartą o Wordpress.

  1. Będąc zalogowanym w Panelu admina, po lewej stronie klikamy w zakładkę Wpisy, a następnie wybieramy „Utwórz wpis”.

2. Przeniesie nas w tryb edycji. W „Dodaj tytuł” wpisujemy tytuł naszego artykułu, a poniżej wklejamy/dodajemy treść artykułu.

3. Jeśli chcemy dodać obraz lub inne elementy jak np. film, naciskamy na „plus” i wpisujemy co nas interesuje, wybieramy z listy i wstawi nam okno, gdzie będziemy mogli przesłać zdjęcie.

4. Z prawej strony wchodzimy w zakładkę „Wpis” i zjeżdżamy niżej – jeśli mamy utworzone kategorie wpisów to wybieramy ją z listy, jeśli nie – przechodzimy do części „Ustaw obrazek wyróżniający” i wybieramy z „biblioteki”, jeśli chcemy ustawić obraz już istniejący na stronie, lub „prześlij pliki’, jeśli ma to być nowy obraz. Zapisujemy klikając „Ustaw obrazek wyróżniający” w prawnym dolnym rogu.

5. Jeśli mamy zainstalowaną aktywną wtyczkę Yoast Seo, możemy popracować nad wyglądem i treścią jaka pojawi się w wynikach wyszukiwania Google.

6. Jeśli powyższe kroki zostały wykonane, możemy opublikować nasz wpis klikając w prawym górnym rogu „Opublikuj”, a następnie „Zobacz wpis”, aby sprawdzić, czy wszystko jest okej.

Jeśli chcieliśmy go tylko przygotować, a docelowo ma być opublikowany w późniejszym terminie, możemy zapisać szkic.

Podsumowanie

Jak widzisz nie jest to takie trudne jakby się wydawało! 🙂 Jeśli jednak nie masz czasu na prowadzenie bloga, a chciałbyś, by jednak pojawiały się tam regularnie treści i dalej dbać o ten obszar, możesz oddać te zadanie profesjonaliście np. NaSpokojnie. Mam nadzieję, że ten wpis w jakimś stopniu ułatwi Ci pracę nad blogiem.

Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnym wpisie!

Nasze pakiety

opieka nad stroną Wordpress - pakiet basic

299 zł / msc

opieka nad stroną Wordpress - pakiet standard

499 zł / msc

opieka nad stroną Wordpress - pakiet premium

899 zł / msc