Wtyczki, które warto zainstalować

5 wtyczek, które warto zainstalować, aby poprawić prędkość strony i zwiększyć jej widoczność w wyszukiwarkach internetowych.

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, który pozwala na łatwe i szybkie tworzenie stron internetowych. Jego dużą zaletą jest możliwość rozbudowy o dodatkowe wtyczki, dzięki którym można poprawić funkcjonalność strony i dostosować ją do własnych potrzeb. Wtyczki te mogą również pomóc w zwiększeniu prędkości strony i jej widoczności w wyszukiwarkach internetowych.

 

Jeśli chcesz poprawić prędkość swojej strony WordPress i zwiększyć jej widoczność w wyszukiwarkach internetowych, warto zainstalować następujące wtyczki:

  • Wtyczka do optymalizacji obrazów – taka wtyczka pomoże zmniejszyć rozmiar obrazów na Twojej stronie, co z kolei przyczyni się do jej lepszej wydajności. Dzięki temu Twoja strona będzie się wczytywać szybciej, co przyczyni się do lepszego doświadczenia użytkowników oraz zwiększy jej widoczność w wyszukiwarkach internetowych. (np. Imagify, EWWW Image Optimizer).

  • Wtyczka do cache’owania – ta wtyczka pozwoli na zapisywanie w pamięci podręcznej części zawartości Twojej strony, co znacznie przyspieszy jej wczytywanie dla odwiedzających. Dzięki temu Twoja strona będzie działać szybciej, co z pewnością zostanie docenione przez użytkowników (np. W3 Total Cache, WP Super Cache, WP Rocket).

  • Wtyczka do SEO – taka wtyczka pomoże Ci lepiej dostosować swoją stronę do wymagań wyszukiwarek internetowych, co z kolei przyczyni się do jej lepszej widoczności w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu Twoja strona będzie lepiej widoczna dla potencjalnych odwiedzających, co przyczyni się do większego ruchu na stronie. (np. Yoast SEO, All in One SEO Pack)

  • Wtyczka do monitorowania wydajności – ta wtyczka pozwoli Ci na bieżąco śledzić wydajność swojej strony i w razie potrzeby wprowadzać zmiany mające na celu jej poprawę. Dzięki temu będziesz mieć pełną kontrolę nad wydajnością swojej strony i będziesz mógł szybko reagować na ewentualne problemy(np. Query Monitor, Debug Bar).

  • Wtyczka do tworzenia map witryny – ta wtyczka pozwoli Ci na stworzenie mapy witryny, która będzie pomocna dla wyszukiwarek internetowych w indeksowaniu Twojej strony. Dzięki temu wyszukiwarki będą mogły lepiej zrozumieć strukturę Twojej strony i zwiększyć jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Mapa witryny także przyda się dla użytkowników, ponieważ pozwoli im szybciej znaleźć interesujące ich treści na Twojej stronie (np. Google XML Sitemaps, Yoast SEO).

Pamiętaj, że powyższe wtyczki są tylko przykładami i nie jest to wyczerpująca lista dostępnych opcji. Przed zainstalowaniem jakiejkolwiek wtyczki zawsze warto dokładnie przeczytać opisy i recenzje, aby upewnić się, że jest ona bezpieczna i skuteczna. No i najważniejsza zasada – nie przesadzaj z ilością wtyczek! Trzymaj się zasady, że im mniej tym lepiej!

Jeśli nie masz głowy do sprawdzania wszystkich wtyczek, warto powierzyć optymalizację Wordpress specjalistom. Napisz lub zadzwoń do nas a na pewno Ci pomożemy!

programista woocommerce

Programista Woocommerce

Dla kogo dedykowane jest wsparcie programisty Woocommerce? Wsparcie programisty Woocommerce to nasza propozycja skierowana do firm i przedsiębiorców poszukujących specjalisty od tworzenia, dostosowywania oraz optymalizacji sklepów internetowych opartych na platformie Woocommerce. Jest

Czytaj więcej »
programista wordpress

Programista Wordpress

Dla kogo sprawdzi się wsparcie programisty Wordpress? To oferta skierowana do firm i osób prywatnych poszukujących specjalistów od tworzenia i dostosowywania stron internetowych opartych na platformie Wordpress. Wordpress jest jednym

Czytaj więcej »
czy warto zlecić obsługę wordpress

Czy warto zlecić obsługę stron WordPress?

WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS) na świecie. Oferujące elastyczność, łatwość użytkowania i bogatą funkcjonalność. Dla wielu osób prowadzenie i utrzymanie strony opartej na WordPress może być

Czytaj więcej »

Nasze pakiety

opieka nad stroną Wordpress - pakiet basic

299 zł / msc

opieka nad stroną Wordpress - pakiet standard

499 zł / msc

opieka nad stroną Wordpress - pakiet premium

899 zł / msc