Co to Loop Grid?
Loop Grid jest widżetem, który wyświetli na stronie wpisy, czy produkty, ale działa nieco inaczej niż większość widżetów. W większości przypadków użytkownicy przeciągają widżet na stronę, a następnie edytują go w panelu. Jednak w przypadku siatki pętli po przeciągnięciu widżetu na stronę zostaniesz poproszony o utworzenie szablonu. Dzieje się tak, ponieważ budując pętlę, tworzysz szablon, który będzie używany do jednolitego wyświetlania listy różnych elementów.
Następnie będziesz edytować ten szablon, używając innych widżetów.
Jak się przygotować do zbudowania Loop Grid?
Sprawdź w ustawieniach Elementora, czy masz włączoną opcję „Flexbox Container”.
Jak zbudować szablon Loop?
Krok 1: Wybierz Element Loop Grid i przenieś go na stronę.
Krok 2: Możesz na tym etapie wybrać czy chcesz stworzyć wygląd produktów, czy wpisów. Ja wybrałem opcję „Wpisy”. Wybierz „Create template”, przeniesie Cię do Edycji twojego szablonu Loop Grid.
Edycja szablonu Loop
Na tym etapie możesz stworzyć szablon wyglądu miniatury pojedynczego wpisu na stronie z artykułami. Możesz ustawić dowolny wygląd/kolory/styl dopasowany do swoich potrzeb.
Możesz także ustawić wygląd całej serii wpisów, przeciągając element „Wpisy” i odpowiednio dobierając ilość kolumn, ilość wpisów na stronie, pozycje obrazu i całą resztę.
Baw się czcionkami, kolorami i ustawieniami. Zapisz/opublikuj swój Loop Grid.
Ustawienie Loop Grid na stronie - poza szablonem
Należy także pamiętać o ustawieniach Loop Grid poza szablonem, bezpośrednio na stronie. Wybieramy z nawigatora nasz loop (uwaga: naciskając na ołówek w prawym rogu może przenieść bezpośrednio do szablonu loop, dlatego lepiej wybrać z nawigatora) i ustawiamy ilość kolumn, elementów na stronę itp. Tutaj także ustawiamy Zapytanie (czyli co dokładnie ma wyświetlać np. wpisy z danej kategorii) oraz Paginacja (ilość i sposób wyświetlenia pozostałych stron).
Podsumowanie
Uważam, że loop grid to świetne narzędzie. Od dłuższego czasu brakowało mi takich właśnie rozwiązań w elementorze, które pozwalałyby na 100% kontrolę nad wyglądem listy naszych wpisów. No, ale w końcu się doczekaliśmy – pełna customizacja wyglądu każdego elementu na naszej stronie to na prawdę mocna rzecz za co ukłony dla Elementora, że wsłuchuje się w potrzeby ludzi i z każdą wersją dostarcza nowe rozwiązania, które pozwalają nam budować jeszcze lepsze strony. Ten wpis będzie miał jeszcze drugą część, gdzie opiszę jeszcze pozostałe opcję dostępne w widżecie Loop Grid.