Wyświetlanie wpisów w oparciu o wcześniej utworzoną pętle elementora
1. Wybieramy widget Loop i przeciągamy na stronę.
2. Wybieramy Edytuj Loop > Wygląd > Wybierz template > Wpisujemy nazwę naszego istniejącego Loopu, który chcemy wykorzystać i wybieramy go z listy.
Dodajemy alternatywny szablon w siatce pętli
Siatki pętli doskonale nadają się do tworzenia spójnego sposobu wyświetlania listy postów, produktów, list i nie tylko. Ale czasami chcesz dodać coś innego do swojej pętli. Na przykład możesz chcieć nadać kolejnemu produktowi lub wpisowi specjalny wygląd i szerokość. Tak jak na obrazku niżej:
Alternatywne szablony pętli umożliwiają umieszczanie niestandardowych szablonów w pętli.
- Utwórz szablon dla elementu pętli (zobacz poprzedni wpis z instrukcją jak to zrobić)
- Otwórz w Edytorze Elementora
- Utwórz siatkę pętli lub wybierz istniejącą siatkę pętli na stronie.
- Na karcie Treść kliknij przełącznik, aby włączyć opcję Zastosuj alternatywny szablon.
5. Wpisz nazwę szablonu, którego chcesz użyć. Na tym etapie możesz także utworzyć nowy alternatywny szablon, klikając opcję Edytuj szablon. Kliknięcie Edytuj szablon w panelu widżetów przeniesie Cię do Kreatora motywów, gdzie będziesz mógł utworzyć nowy element pętli. Możemy ustawić pozycję Alternatywnego Loop’u np. aby wyświetlał się stale co 3 pozycję lub jednorazowo na pozycji nr 2, tak jak jest u nas. Poniżej widzimy, że wybrany nowy Loop wskoczył nam pomiędzy wpisy głównego Loop’u. Możemy także ustawić jego szerokość tak, by była 2 razy większa od standardowego klikając „Column span”. Tutaj nadajesz swojej alternatywnej wersji dowolną szerokość.
Ustawianie filtrowania wpisów po kategorii
Jeśli chcesz, aby nad Twoimi wpisami wyświetlały się nazwy kategorii, tak by móc swobodnie przechodzić z wpisów jednej kategorii do drugiej to poniżej pokażę Ci dokładnie jak to zrobić.
1. Wybierz opcję „Taxonomy filter” (upewnij się, że w ustawieniach Elementora jest ta opcja włączona) i przciągnij nad wpisy.
2. W zakładce „Treść” wybierz Loop Grid.
3. Ja chcę filtrować po kategoriach i taką opcję wybieram w Taksonomii.
4. Jako wszystkie wpisy wyświetli nam się z automatu jako pierwsza pozycja „All”. Możemy tą opcję wyłączyć lub zostawić oraz zmienić nazwę na np. „Wszystkie”.
5. Zapisujemy zmiany.
Podsumowanie
Loop Grid to świetne narzędzie. Ogrom możliwości jakie daje za równo do zarządzania wpisami jak i produktami pozwoli nam praktycznie ustawić dowolny wygląd jaki tylko sobie wymyślimy. Mam nadzieję, że te instrukcje pomogły Wam zapoznać się z nowym widgetem i już wykorzystujecie go na swoich stronach. Zapraszam Was do śledzenia na bieżąco naszych nowych wpisów, bo będą konkrety!